Title Image
Stomatologia zachowawcza to obszar stomatologii, który ma duże znaczenie przy zachowaniu własnych, zdrowych zębów. Kluczowym elementem tej dziedziny jest jak najszybsze wykrycie ognisk próchnicowych w ich początkowym stadium. Ważne, by odbywać regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym i kontrolować na bieżąco stan uzębienia, ponieważ nieleczona próchnica może prowadzić nawet do utraty zęba. Wczesna diagnoza pozwala na podjęcie leczenia technikami mało inwazyjnymi. Proponujemy naszym Pacjentom bezbolesne leczenie próchnicy dzięki zastosowaniu komputerowego systemu do znieczuleń miejscowych. Naszym priorytetem jest dążenie do zachowania naturalnych, zdrowych i mocnych zębów Pacjentów.

WYPEŁNIENIA KOMPOZYTOWE

W leczeniu zachowawczym próchnicy wykorzystujemy trwałe wypełnienia kompozytowe. W naszym gabinecie dentystycznym stosujemy najnowocześniejsze materiały nanokompozytowe. Umożliwiają one wypełnienie ubytków w bardzo dokładny i estetyczny sposób (praktycznie nieodróżnialny od normalnej tkanki) i przywracający naturalny kształt zęba.
Szeroka gama kolorystyczna tego rodzaju wypełnień pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie do warunków pacjenta, a strukturalna budowa materiału jest zbliżona do budowy i twardości naszych zębów.

WKŁADY CERAMICZNE

Alternatywą dla wypełnień kompozytowych zakładanych bezpośrednio do opracowanego ubytku mogą być wkłady (inlay) lub nakłady (onlay) z ceramiki lub ze stopów złota. Wkłady są wykonywane z najwyższą precyzją przez współpracującą pracownię protetyczną. Podstawową zaletą tego rodzaju wypełnień jest wysoka stabilność kształtu oraz ogromna odporność na ścieranie, a także ich szczelność.
Co najważniejsze wkłady ceramiczne to również wyjątkowa estetyka odbudowy zęba. W przypadku znacznego zniszczenia tkanek zęba, dodatkowym elementem wzmacniającym są komponenty z włókna szklanego lub sztyfty tytanowe i cyrkonowe, dzięki którym możliwa jest odbudowa i rekonstrukcja zębów mocno zniszczonych. Istnieje również możliwość zastosowania wypełnień ze złota