To dziedzina stomatologii zajmująca się poprawą lub przywróceniem pięknego, zdrowego uśmiechu. Nowoczesna technologia pozwala dyskretnie korygować wszelkie niedoskonałości. Korekta estetyczna może działać odmładzająco na wygląd całej twarzy.

Dzięki materiałom stomatologicznym o najwyższym standardzie oraz zaawansowanym technologiom wytwarzania uzupełnień protetycznych, jesteśmy w stanie upiększyć każdy uśmiech. Naszym pacjentom, w zależności od indywidualnych upodobań, proponujemy szereg rozwiązań poprawiających estetykę. Wybór strategii działania jest poprzedzony dokładnym badaniem stomatologicznym.

Najpopularniejszymi zabiegami mającymi na celu uzyskania wymarzonego pięknego uśmiechu są:

  • wybielanie laserowe
  • scaling zębów
  • piaskowanie zębów
  • licówki ceramiczne lub kompozytowe

Zabieg WYBIELANIA polega na bezpiecznej poprawie koloru szkliwa — dzięki niemu zęby stają się jaśniejsze nawet o kilka odcieni. W naszym gabinecie zabieg wybielania wykonujemy lampą laserową BIOLASE Epic X jako jedni z nielicznych w naszym regionie!

WYBIELANIE LASEROWE zapewnia spektakularny efekt w krótkim czasie (ok. 60 min.). Pozwala on na rozjaśnienie barwy zębów o maksymalnie 6 do 12 odcieni.

Polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu z substancją aktywną i aktywowaniu jej za pomocą światłą lasera (nie należy mylić tego z zwykłą lampą ultrafioletową). Światło emitowane przez laser działa jednocześnie kojąco i zapobiega powstaniu pozabiegowej nadwrażliwości zębów, typowej dla innych metod.

Specjalnie dobrana głowica lasera umożliwia także wybielanie pojedynczych zębów, np. martwych, co jest trudne do uzyskania w innych metodach wybielania.
Zabieg laserowego wybielania zębów ma dwa zasadnicze atuty w porównaniu do metody wybielania lampą – jest bezbolesny w trakcie zabiegu oraz zmniejsza nadwrażliwość zębów po zabiegu.

Badania przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne (ADA) wykazało, że wybielanie za pomocą lasera Epic X BIOLASE pozwala na uzyskanie najwyższego stopnia rozjaśnienia zębów spośród testowanych dostępnych metod gabinetowego wybielania.

LASER BIOLASE EPIC X
UWAGA!
Dla zapewnienia najlepszych efektów zabiegu, należy się do niego odpowiednio przygotować. Aby móc wykonać zabieg wybielania, Pacjent powinien mieć na uwadze, że ogólna kondycja jego stanu uzębienia powinna być bardzo dobra, wolna od próchnicy i stanów zapalnych. Istotną rzeczą jest również wykonanie kompleksowego zabiegu higienizacji przed każdym rodzajem wybielania.

ZABIEG HIGIENIZACYJNY jest kluczowym i najmniej inwazyjnym etapem przeciwpróchnicowej profilaktyki. Polega na dokładnym oczyszczeniu wszystkich zębów.

Dzieli się na kolejne etapy:

  • Scaling – usunięcie kamienia nad i poddziąsłowego za pomocą ultradźwięków i narzędzi ręcznych.
  • Piaskowanie – usunięcie wszelkich osadów , nieestetycznych przebarwień zewnątrzpochodnych z powierzchni zęba za pomocą piaskarki.
  • Polerowanie – wygładzenie i wypolerowanie wszystkich zębów za pomocą past polerskich i szczoteczki.
  • Fluoryzacja – zabezpieczenie specjalnym preparatem zawierającym fluor zmniejszający nadwrażliwość po zabiegową , wzmacnia szkliwo oraz zabezpiecza przed próchnicą.

Regularne wykonywanie profesjonalnego czyszczenia zębów ogranicza występowanie próchnicy i chorób dziąseł.