TOMOGRAF CS 9600

Tomograf komputerowy Kodak Carestream CS 9600 to najbardziej zaawansowany aparat CBCT w swojej kategorii. Innowacyjne urządzenie o doskonałej precyzji obrazowania.
Dzięki zastosowaniu stożkowej wiązki promieniowania rentgenowskiego pozwala na uzyskanie niezwykle szczegółowych obrazów, odwzorowujących nawet najdrobniejsze detale anatomicznej budowy głowy pacjenta, przy jednoczesnym zminimalizowaniu dawki promieniowania oraz skróceniu czasu potrzebnego na badanie.

tomograf-CS9600 Olsztyn

SKANER WEWNĄTRZUSTNY CS 3600

SKANER WEWNĄTRZUSTNY CS 3600

Carestream CS 3600 to nowoczesne urządzenie, które pozwala na otrzymanie wirtualnego obrazu jamy ustnej na ekranie komputera w ciągu kilku minut. Dokładne działanie urządzenia opiera się na wykonywaniu tysięcy drobnych ujęć, które następnie składają się na kompletny, precyzyjny obraz. Dzięki temu, że urządzenie jest w stanie wychwycić najdrobniejsze detale anatomiczne, wszelkie planowane prace, szczególnie te protetyczne, będą cechować się niezwykłym dopasowaniem do indywidualnych warunków jamy ustnej pacjentów.
Ponadto urządzenie pozwala wyeliminować dyskomfort u pacjentów związany z silnym odruchem wymiotnym podczas używania mas wyciskowych.

LASER BIOLASE EPIC X

Laser stomatologiczny Epic X amerykańskiej firmy Biolase to najnowocześniejszy laser diodowy w swojej klasie na świecie. Charakteryzuje go doskonała precyzja, minimalizuje krwawienie, redukuje bakterie, zmniejsza ból i dyskomfort pozabiegowy pacjentów. Znajduje zastosowanie w implantologii, chirurgii, protetyce i stomatologi estetycznej. Dzięki specjalnej końcówce LASER SMILE jest doskonałym rozwiązaniem dla wybielania zębów.

laser stomatologiczny biolase

FIZJODYSPENSER-IMPLANTMED-WH

FIZJODYSPENSER IMPLANTMED W&H

Najnowszej generacji fizjodyspenser Implantmed, austriackiej firmy W&H. Synonim maksymalnej precyzji, jakości i bezpieczeństwa w dziedzinie implantologii i chirurgii. Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzanie zaawansowanych procedur takie jak resekcje, usuwanie zatrzymanych zębów mądrości czy modelowanie kości. Posiada unikalną funkcję gwintowania maszynowego, która zapobiega kompresji kości, ułatwiając zabieg implantacji. Znacznie poprawia dokładność i bezpieczeństwo zabiegów chirurgicznych.

MIKROSKOP ZUMAX

Mikroskop stomatologiczny ZUMAX OMS2350 jest używany przede wszystkim podczas leczenia kanałowego oraz w protetyce. Pozwala na dostrzeżenie niewidocznych szczegółów anatomii uzębienia. Wykorzystywany do odnajdywania ujść kanałów korzeniowych, usuwania obliteracji kanałów, czy do precyzyjnego wykonywania wypełnień. Dzięki obrazowi HD umożliwia dostrzeżenie ubytków niewidocznych gołym okiem, pęknięć szkliwa czy drobnych zmian w przyzębiu.

ZUMAX-OMS2350

Morita-Dentaport

MORITA DENTAPORT

Endometr endodontyczny Morita Dentaport to urządzenie elektroniczne, dzięki któremu możliwe jest w pełni precyzyjne oznaczenie długości kanałów korzeniowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, z użyciem zdjęć rentgenowskich (zdjęcie z instrumentem), pomiar wykonany przy pomocy endometru dokładnie wskazuje długość roboczą kanałów korzeniowych. Urządzenie nie emituje promieni rentgenowskich, dzięki czemu jest w pełni bezpieczne dla Pacjenta.

ZNIECZULENIE DENTAPEN

Dentapen to szwajcarski system do znieczuleń komputerowych, sterowany za pomocą miniprocesora. Nowa technologia pozwala na kontrolowanie przepływu środka znieczulającego, dzięki czemu pacjent nie odczuwa nieprzyjemnego rozpychania tkanek, tak jak to się dzieje w tradycyjnej metodzie znieczulania. Wyglądem przypomina długopis, co w przeciwieństwie do tradycyjnej strzykawki nie wywołuje nieprzyjemnych skojarzeń.

Dentapen

spectro_shade

SPEKTROFOTOMETR SPECTRO SHADE

SpectroShade to zaawansowany technologicznie system, przeznaczony do błyskawicznej i wiarygodnej analizy koloru zębów i prac protetycznych. Niewłaściwie dobrany kolor dyskwalifikuje nawet najlepiej wykonaną nową koronę, most czy protezę. Spektrofotometr analizuje ilość światła pochłoniętego przez obiekt w całym zakresie pasma widzialnego. W ciągu kilku minut analizuje kolor, przezierność i wszelkie detale wpływające na naturalny wygląd zęba. Jest pierwszym i jak na razie jedynym systemem, który wykonuje analizy w odniesieniu do tego, co widzi ludzkie oko.

SMART DENTIN GRINDER

Smart Dentin Grinder to specjalny młynek, który pozwala usunięte zęby Pacjenta zamienić w wysokiej jakości autologiczny biomateriał, który jest wykorzystywany do odbudowy kości m.in przy zabiegach implantologicznych Badania wykazały, że zębina wykazuje bardzo duże podobieństwo do kości. Preparat wyprodukowany z poekstrakcyjnych zębów, umieszczony z w miejscu biorczym, ulega połączeniu i tworzy jakość kości autogennej. Dzięki temu zostaje całkowicie wyeliminowany efekt „odrzucenia” biomateriału przez Pacjenta, a czas gojenia się kości jest znacznie zredukowany.

Smart-Dentin-Grinder

radiowizjografia-II

RADIOWIZJOGRAFIA RVG Kodak 6100

Radiowizjograf RVG Kodak 6100 – niezbędny podczas każdego leczenia endodontycznego. Pozwala między innymi na precyzyjną ocenę długości kanału zęba, jak i sprawdzenie, czy został on prawidłowo wypełniony w trakcie leczenia. Dzięki temu lekarz ma pewność, że przeprowadzone przez niego leczenie jest skuteczne. Radiowizjografia przypomina tradycyjne zdjęcie rentgenowskie, jednak jest jego unowocześnioną wersją, dzięki której uzyskujemy zdjęcia w jakości cyfrowej.